Lost in the Scenery

Stardust Stain Lost in the Scenery

Yeah, I know the background and the print of my blouse are almost a match, but trust me it was a coincidence. The first thing I noticed in this blouse when I saw it was the stunning nature and that realistic print which made me love it, even though it was the one and only two sizes larger than mine. But hey, I don't mind wearing oversized blouses: just put the front in the jeans, crease the sleeves and hit the road.

Да, знам дека позадината и принтот од блузата се некако слични, но верувајте дека е чиста коинциденција. Првото нешто што го забележав кога ја здогледав блузава беше воодушевувачката природа и реалистичната слика во што се заљубив, покрај тоа што беше една и единствена два броја поголема од мојот. Како и да е, мене никогаш не ми пречело да носам поголеми блузи: предниот дел оди внатре во фармерките, ракавите нагоре и спремна сум за шетање.

Stardust Stain Lost in the Scenery
Blouse: Asos
Jeans: MAC
Bag: H&M
Necklace, Cuffs: eBay
Shoes: DIY

Stardust Stain Lost in the Scenery

Stardust Stain Lost in the Scenery

Stardust Stain Lost in the Scenery

Stardust Stain Lost in the Scenery

Stardust Stain Lost in the Scenery

22 comments:

 1. Многу ми се допаѓа принтот на блузата, а чевлите се врв :)

  ReplyDelete
 2. Prekrasna si se e odlucno tuka :))

  ReplyDelete
 3. Никогаш немаше да претпоставам дека чевлите се DIY, ако не прочитав.
  Ептен добро ти излегле, совршено! :)

  Маичката ми е омилена, не си свесна колку многу ми се допаѓа!
  Чантата е огромен плус со тоа што отскокнува со бојата. Браво!

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
 4. Блузава е прекрасна! јас скоро секогаш земам маички/блузи број, два поголеми, поубаво ми е така :)
  Чевливе се ептен штосни... И воопшто целиот изглед, супер!


  http://octobergraves.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Well hello there :) The print is amazing and the whole outfit just screams individuality and uniqueness. The jewelry puts together the whole look perfectly. DIY shoes, yes please :)

  ReplyDelete
 6. Тина сликите се многу убави.
  Ми се допаѓа комбинацијата, убав спој на неколку различни парчиња. Јас не би ги облекла тие чевли на оваа комбинација, но на тебе изгледа одлично.
  Маичката е преубава, не се ни познава дека е поголемка =)

  http://maramasplace.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. How fun are the coordinating top and scenery combination! Love this spring look and your metal capped toe boots are gorgeous!

  http://cstyledesign.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Just lovely! =)

  www.goodbadandfab.com
  personal style and fashion musings of a LA fashion lawyer living life in the fab lane!

  ReplyDelete
 9. Баш сакав да те прашам дали чевлите се DIY.
  Одамна се мислам да си направам слични и реков ќе ве прашам и тебе за овие, и Алек Сандра за балетанките од еден минат пост.

  Тина мене си ми преубава целосно, и искрено совпаѓањето со позадината е баш штосно.
  Ми се допаѓа што нагоре е некако понежно, естествено, додека со чизмите се добива некој edgy изглед. Деталите од страна и cap toe-от и те како допринесуваат за тоа.
  Што се однесува до големината на блузата, воопшто не се приметува. Јас и онака сум љубител на широки блузи, пикнати асиметрично во фармерки и завратени ракави, па од мене добиваш 10че. :)

  ReplyDelete
 10. Многу ми се допаѓа блузичката, не се воопшто забележува дека е 2 броја поголема. Одлично се е вклопено, крајниот резултат кај чизмите е одличен. Чантата е баш слатка :)

  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. Great outfit! Beautiful blouse!

  Thank you for your comments on my blog!

  I follow you in GFC and Bloglovin back!

  Best wishes,
  http://vgolove1.blogspot.ru/

  ReplyDelete
 12. really cool outfit, love the galaxy print on your sweater!
  xx Kate

  The Style Department

  ReplyDelete
 13. lovely!would you like to follow each other?
  flw me on gfc&bloglovin and tell about this!
  Be sure I’ll flw back)
  http://mooreann.blogspot.com/
  Anna

  ReplyDelete
 14. Great pictures, you look absolutely stunning!

  Monica Harmony's Blog

  ReplyDelete
 15. Знам каде е местово каде што си сликана, живеам во близина :D
  Одлични фотографии, маичката е навистина преубава! Совршена комбинација на бои, надополнети со сребрени елементи.
  Чевлите се мноогу слатки, прекрасно изгледаат!

  ReplyDelete
 16. Great look,the shirt is so amazing!
  Following you back, sweet!

  Giveaway on my blog <3 SHE WALKS Blog

  ReplyDelete
 17. Nice outfit! Nice blog :)! Following now, hope you have a look at mine too :)
  http://www.curlsandbags.com

  ReplyDelete
 18. wow great look! love the jewelry !
  maybe we follow each other!?
  let me know :)

  www.YulieKendra.com

  ReplyDelete
 19. This is a fun top! You kind of camouflaged yourself into your background! I came across your blog and am your newest follower. I would love if you’d visit me at : the daily savant : and (if you like) follow with GFC and Blog Lovin'! I have a giveaway on now!

  : signe
  thedailysavant.blogspot.com

  ReplyDelete
 20. That blouse is amazing, love the print so much! Great pair with your jeans <3

  Roxx~
  http://roxxanaifrim.blogspot.ro/

  ReplyDelete
 21. The top is in perfect sync with the background . Love the way you have styled it with pastel and leather boots . Have added you via GFC and bloglovin ! Please follow me back .

  ReplyDelete