One With the Nature

Stardust Stain One With the Nature

As I said in my previous post, I had a small tour around a couple of cities in Europe and even though a week had passed since I'm back, I still feel like it was just yesterday. So many memories, such a great experience and hundreds of photographs. The pictures in this post are from Dresden, a city in Eastern Germany which has been totally ruined in WW2, small green piece of heaven (more than 60% of the city being green areas and nature) now with great architecture and very kind people. The morning I got here was a bit rainy, but luckily the weather was fair enough and let me totally enjoy for the rest of the day. I made a promise to my self that I must explore more and visit this amazing city once again because a single day here definitely is not enough. Take just a little snap from the beauty I experienced.

...and don't forget to LIKE my Facebook page: Stardust Stain Blog

Како што спомнав во претходниот пост, имав мала прошетка низ неколку града во Европа и покрај тоа што помина недела откако се вратив, се чувствувам како тоа да беше вчера. Толку многу спомени, толку добро искуство и стотици фотографии. Сликите во овој пост се од Дрезден, град во источна Германија што бил целосно уништен за време на Втората Светска Војна, мал зелен дел од рајот (повеќе од 60% од градот е прекриен со зелена површина и природа) сега со одлична архитектура и многу пријатни луѓе. Утрото кога пристигнав беше помалку дождливо, но за среќа времето ме послужи и дозволи да уживам во остатокот од денот. Си дадов ветување себеси дека морам повеќе да го истражам и посетам повторно овој прекрасен град бидејќи еден единствен ден дефинитивно не е доволен. Погледнете само мал дел од убавината што ја доживеав.

...и не заборавајте да стиснете LIKE на Facebook страната: Stardust Stain Blog

Stardust Stain One With the Nature
Blouse: Peacocks
Necklace: Stradivarius
Skirt: Bershka
Watch: MK

Stardust Stain One With the Nature

Stardust Stain One With the Nature

Stardust Stain One With the Nature

Stardust Stain One With the Nature

Stardust Stain One With the Nature

Stardust Stain One With the Nature

Stardust Stain One With the Nature

Stardust Stain One With the Nature

Stardust Stain One With the Nature

43 comments:

 1. Одличен аутфит.
  Ми се допаѓа сукњичката, таа и оксфордките и даваат некој school girl изглед на целата комбинација, а со тексасната јакна се намалува тоа и и дава лежерност.
  Одлично аксесоаризирање, со часовник неможе да се погреши дефинитивно!

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Многу убави фотографии.
  Ми се допаѓа многу комбинацијата, особено тексас јакната.
  Ми се допаѓа многу чадорот =)

  ReplyDelete
 3. lovely! would you like to follow each other in gfc and bloglovin? let me know!

  ReplyDelete
 4. Amazing pictures,super chic outfit!
  Thanks for your sweet comment on my blog and if you like,follow on GFC,Bloglovin and Twitter,leave a comment and i'll surely follow back.
  Plz also like my Facebook page.

  https://www.facebook.com/feistyfoxdiaries
  http://feistyfoxdiaries.blogspot.in/

  ReplyDelete
 5. Hello! Very nice blog and interesting posts, great atmosphere.
    Have a nice day. :)
  Welcome to our blog about photography. +
  I hope you also enjoy it with us.

  Greetings!

  "Do what you love is not even that, but anyway"

  ReplyDelete
 6. Имаш стил по мој вкус, и секоја твоја комбинација ми се допаѓа, така и оваа не е исклучок. :)Дури ми е една од најубавите до сега...
  А фотографииве - прекрасни.


  http://octobergraves.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. I just found your blog and I love it!
  I waiting you on my blog!
  click -> Tr3nDyGiRL Fashion Blog

  ReplyDelete
 8. Love the pictures. Will be eagerly waiting for more.

  My Blog :- Nature Health Secrets

  And will love to hear from you.Dear I am already a follower of yours on GFC and Bloglovin

  ReplyDelete
 9. Beautiful photos!! thank you so much for your visit! I follow you with GFC and Bloglovin!
  Have a nice sunday! and my like in bloglovin for your post!!!:)))

  Besos, desde España, Marcela♥

  ReplyDelete
 10. Hi Tina! I'm visiting you back, dear :)
  Beautiful picture! Love your style and also the scenery ^^

  I'm following you now. Glad to meet you :)

  diniainsana.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Gorgeous pics honey

  Following you back

  Carrieanne x

  http://imjustalittlepixie.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete
 12. Hello from germany :) would you follow each other on gfc and bloglovin? if you like you can start and i'll follow you back waiting for your response <3

  Please like me on facebook

  ReplyDelete
 13. love your blog! would you like to follow each other? let me know if you follow me and I'll follow back! kissez

  ReplyDelete
 14. Great outfit! Awesome place! Thank you for your lovely comments. Followed you back on google and blogloving.
  hugs from New York,
  xx
  Ask Erena
  http://askerena.blogspot.com/

  ReplyDelete
 15. Great Outfit ,love the Skirt! You look gorgeous :)
  follow new ,mind follow back?

  kisses :)

  ReplyDelete
 16. I followed back now :)

  ReplyDelete
 17. lovely outfit!I'm following you. I really hope you to the same!

  ReplyDelete
 18. Your pics are so beautiful and your blog is, too =) if you want let's follow each other on gfc bloglovin and FB =) Kisses

  Fashion and Cookies
  Fashion and Cookies on Facebook
  Bloglovin
  You're invited to enter my Firmoo sunglasses Giveaway: 7 winners ! , Open worldwide until May 20th !

  ReplyDelete
 19. all nice pics!

  I'm following u via GFC, hope u can follow back. THX XOXO


  Moda della donna

  ReplyDelete
 20. Oh, super cool post, very interesting:)Your blog is a great place:)
  Would you like to follow each other? Just let me know, if you enjoy my blog of course:)
  http://svetlanabeauty.blogspot.com/
  xoxo Svetlana from Bulgaria :)

  ReplyDelete
 21. Stunning, I love your outfit. You're photography is great too. I love your other posts too.

  Followed on bloglovin' and GFC. It'd be great if you could check out my blog too.

  Beauty Baroness ☮♥

  ReplyDelete
 22. these photos are very nice, and I really like your outfit too!

  ReplyDelete
 23. Прекрасен аутфит,како и градот.Исто така ми се допаѓаат и часовникот и суќњата. Поздрав :) www.theglamorousb.blogspot.com

  ReplyDelete
 24. Really nice style.
  I waiting for you on my blog :)

  ReplyDelete
 25. Lovely outfit<3


  http://nekinovi-klinci.blogspot.com/

  ReplyDelete
 26. Тина повторно изненадуваш со прекрасни фотографии. :) На последната не можам да и се изнагледам. Невидено добра хармонија на бои. :)

  Имаш комбинирано неколку мои омилени парчиња. Кожна сукња, оксфордки и џинс. Едноставно не оставаш место за негативни коментари од моја страна, особено со таков часовник.
  Ми се допаѓа ланчето. Ја развеселува комбинацијата и по самото тоа што е неочекуван додаток, се добива уште подобар впечаток. :)

  Поздрав.

  ReplyDelete
 27. Само пофални зборови, одлично избрана комбинација удобна за прошетка, а истовремено и многу впечатлива за око. Многу ми се допаѓа како сукњата ја носиш со блузата, а џинс-јакната е само плус. Одлично

  ReplyDelete
 28. Classy look& beautiful view on photos:)
  Btw.Your blog is very interesting,maybe we could follow each other? Just let Me know:)
  Have a nice day,Ada

  http://eclectic-visionary.blogspot.com

  ReplyDelete
 29. Preslatka kombinacija!

  amolusso.com

  ReplyDelete
 30. thank you for the visit :) follow you and i love your Necklace :)
  kisses!

  http://nanasecretportugal.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 31. Hello, I would like to follow each other? let me know.

  great post, I like your style.

  http://losviajesysibaritismosdeauroraboreal.blogspot.com.es/

  ReplyDelete
 32. The place looks divine, and I love your outfit, especially the skirt!

  Have an amazing weekend,
  Mary x

  ReplyDelete
 33. Hi! Sure, I'm interested in following each other :) I follow you now on Bloglovin and GFC, please follow me back :)

  http://victoria-coeurdor.blogspot.be/

  ReplyDelete
 34. Beautiful pictures! Dresden is lovely! Loe your necklace and umbrella :)
  Would you like to follow each other on Bloglovin?

  http://everythingthatclicks.blogspot.com

  ReplyDelete


 35. Lovely and cute outfit:)
  You look awesome:)
  Really nice and beautiful photos :)

  Kisses;*

  ReplyDelete
 36. Awesome It's totally Amazing to do that :-/
  Admirable

  ReplyDelete