Eagle Fly Free

stardust stain Eagle Fly Free

I must admit that I love wearing boots with tees especially on a rainy days like these. People often avoid such mixtures, but I use every opportunity to wear this two pieces together and under weather conditions like now it's something unavoidable. In boots I feel extremely comfortable and tend to wear them not only in winter. I hope this mild period of the year will last longer, as days like these are so rare last couple of years.

Морам да признаам дека обожавам да носам чизми со маички особено на врнежливи денови како овие. Луѓето најчесто ги избегнуваат ваквите миксови, но јас ја користам секоја можна прилика за да ги носам заедно овие две парчиња како нешто неизбежно под вакви временски услови. Најкомотно се чувствувам кога носам чизми и сакам да ги носам не само во зима. Се надевам овој пријатен период од годината ќе трае подолго затоа што деновите како овие се премногу ретки последниве неколку години.

stardust stain Eagle Fly Free
Blazer: Bershka
Tee: Sisters Point
Jeans: Gina Tricot
Boots: Principe
Watch: Breda (Amazon)
Necklace, Rings & Bracelets: eBay

stardust stain Eagle Fly Free

stardust stain Eagle Fly Free

stardust stain Eagle Fly Free

stardust stain Eagle Fly Free

stardust stain Eagle Fly Free

16 comments:

 1. Многу е добро сакото, а и јас ги обожавам таквиот спој :)

  ReplyDelete
 2. Необична комбинација, ми се допаѓа, посебно тоа како накитот ја надополнува. Сакото ти е одлично :)

  lextravagance.blogspot.com
  Поздрав

  ReplyDelete
 3. Boots are also my favorite! Love this outfit!

  Chelsea Elizabeth

  ReplyDelete
 4. odlicen print na maicka :)

  ReplyDelete
 5. amazing outfit !you're so stylish!
  love the necklace & blazer!
  what about follow each other?
  let me know :)
  have a nice day!
  xx
  veronica

  ReplyDelete
 6. Сакото е одлично. Ми се допаѓа што е чантата во послевтла енергична боја и заедно со модните додатоци ја прават комбинацијата повесела и поинтересна.

  Поздрав,
  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Многу ми се допаѓа комбинацијава. Сакам и јас многу чизми, па тешко ми е кога треба да се разделам од нив.
  Ланчето е прекрасно.

  ReplyDelete
 8. Мислев ти имам оставено мислење.

  Тина преубаво искомбинирано.
  ми се допаѓа одлуката додатоците да бидат во слични нијанси. Гледам шема помеѓу чантата и накитот, плус тие се надоврзуваат на боите од маичката.
  Сакото е со одличен крој. Овој вид на потенцирани раменици го издолжува телото, а за мене сако е секогаш подобар избор од кардиган.
  Часовникот е прекрасен, моќен.

  ReplyDelete
 9. Одлично!
  Блузичката ептен ми се допаѓа, додека како склоп е многу добро искомбинирано и осмислено. Накитот совршено се надополнува со се останато. Инаку како посебни парчиња, ептен се добри алките и часовникот! ^_^

  ReplyDelete
 10. I love your tee and bag!! Would you like to follow each other?
  xx

  www.itslilylocket.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. really cute tee :) the bag is awesome too

  ReplyDelete
 12. Wow, love your shirt and bag! How about following each other?

  http://krystalfashions.blogspot.com/

  ReplyDelete
 13. Love the look :)
  Do you want to follow each other??
  http://fashionalatic.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. Интересна комбинација, но чизмите не се на место.. поелегантен модел би изгледал поскладно. А останатите постови ми се допаднаа многу, едноставно и неодоливо!

  Сандра

  ReplyDelete
 15. nice blazer

  http://thevulgariangirl.blogspot.com/

  ReplyDelete