Love Struck

stardust stain Love Struck

Spring since always has been the perfect period for changes and starting something new. Well, I decided that it's probably time to start something that I kept in mind for a long time and I must admit I love changes, especially when it's connected with something that I wanna do. My first outfit is in the name of love, easy and comfy combination, perfectly suited for long walks in the city park as one of my favorite and most relaxing places in my town. Hope you'll enjoy as I did.

Пролетта отсекогаш претставувала совршен период за промени и започнување нешто ново. Конечно донесов одлука дека е време и јас да започнам нешто и признавам дека ги сакам таквите промени, посебно кога се поврзани со нешто што веќе подолг период имам желба да го правам. Првиот пост е во име на љубовта, лесна и комфорна комбинација, одлична за долги прошетки низ градскиот парк како едно од моите омилени места за релаксација во мојот град. Се надевам ќе уживате како што уживав и јас.

stardust stain Love Struck
Shirt: Tally Weijl
Blouse: Peacocks
Jeans: Asos
Bag: OVS
Necklace: eBay
Rings: eBay, Avon 

stardust stain Love Struck

stardust stain Love Struck

stardust stain Love Struck

stardust stain Love Struck

stardust stain Love Struck

stardust stain Love Struck


21 comments:

 1. Profi :)

  ReplyDelete
 2. Добредојде Тина! :)
  Пред се браво затоа што блогот уште од почетокот ти е среден и осмислен. Минималистичкиот изглед е секогаш најпривлечен за око, а тоа што имаш регистриран domain е секако за пофалба. :)

  Прекрасна комбинација.
  Блуза со натпис врз карирана кошула е моментално моден хит, а во твојата комбинација го имаш извлечено максимумот. Ланчето пак, влијае за уште попозитивен впечаток.
  Ми се допаѓа што имаш обрнато внимание на деталите. Накитот е на место, а вметнувањето на каиш е секогаш плус, барем кај мене. :)
  Палец нагоре за неутралната боја на чевли/чанта. Оксфордките се љубов.

  Кога сум веќе тука да те известам дека и твојот блог е на листа на пријавени блогови.
  Поздрав! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Мери ти благодарам многу за коментарот и секако за објавата на MFB. Поздрав и до тебе :)

   Delete
 3. odlicen post ,odlicna kombinacija ,mi se dopagja sto lokacijata i opisot se kompletno usoglaseni so tvojot outfit ....bravo...

  ReplyDelete
 4. Dobre ni dojde!
  Prekrasno izgledash se nadevam deka ke postirash pocest. Btw te sledam :D

  ReplyDelete
 5. Добредојде :)
  Одлична дневна кежуал комбинација. Многу ми се допаѓа горниот дел - кошулата и блузичката со натпис. Одлично си надополнила со модните додатоци.

  Поздрав,
  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Prvo ti blagodaram za komentarot, a vtoro dobredojde!! Izgledash prekrasno,kulturno ,sredeno i imash odlicni fotografii..sto ne bese slucajot so nas ostanatite na samiot pocetok hahaha (barem za sebe zboram) So zadovolstvo si objavuvana i na nashata strana :)-pozdrav

  ReplyDelete
  Replies
  1. Анита благодарам за коментарот, чест и задоволство ми е да бидам и на вашата страна. Поздрав!

   Delete
 7. Добредојде Тина :D
  Комбинацијава е ептен слатка и многу добро составена.
  Кошулче и некое џемперче врз него е хит, а да не зборувам за додавањето на ваков тип на ланче на комбинацијата! Оксфордките се многу убави, одамна барам добар неутрален пар :D

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. Добредојде и од мене.
  Најпрво, комплименти за header-от - одличен е.

  Потоа, добра комбинација.
  Ми се допаѓа бидејќи е лежерна и баш пригодна за дневни прошетки.
  Блузата е одлична и ми се допаѓа како си ја искомбинирала со кошулата.
  Добар спој, дефинитивно.
  Ланчето ми е highlight, бидејќи ја двои лежерноста од гламурозноста. :D
  Добар додаток.

  http://darkbloomv.wordpress.com

  Илина
  Macedonian Fashion Bloggers,
  Администратор

  ReplyDelete
 9. Тина драго ми е што се одлучи да почнеш, ти посакувам успех.
  Одлични фотографии =)

  Ми се допаѓа комбинацијава многу. Чантата е прекрасна.

  ReplyDelete
 10. Добредојде Тина!
  Баш ми се допаѓа оваа лежерна, но сепак штосна комбинација. Ташната ти е преубава :)

  lextravagance.blogspot.com
  Поздрав

  ReplyDelete
 11. Odličan outfit!

  http://sonjaloli.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. Sweet outfit for you :) xoxo :*

  a-date-with-fashion.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. Love your outfit
  And I loved the bag
  Really nice

  http://asiachic1.blogspot.co.il/

  ReplyDelete
 14. Nice look, it fits you very well! I like the bag a lot, it reminds me of a Proenza Schouler one!

  xxx, A.
  annawhox.blogspot.com

  ReplyDelete
 15. Добредојде и од мене :)
  Необична, кежуал комбинација која дефинитивно го задржува вниманието. Ми се допаѓа што си го додала ланчето како детал. А, оксфордките ми се омилени дефинитивно.

  Поздрав :)
  http://loveaffairwiththesun.blogspot.com/

  ReplyDelete
 16. This outfit is so pretty and I love your hair!
  http://thelipstickthegirlandherwardrobe.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete
 17. I like your shirt. Great pictures, anyway.


  http://theshortiesfashion.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete
 18. love the shirt with the necklace, you're really beautiful :)
  Followed you on here :D

  http://nomoneyforhighfashion.blogspot.ch/

  ReplyDelete
 19. I just bumped into your blog and after scrolling through your posts, I must say I really like it :) How about we follow each other on Bloglovin and Facebook? :)
  Kisses from Zurich,
  K.

  http://beneaththecoat.blogspot.com

  ReplyDelete